sadsad x
asdasd
Ucla Heritage

UCLA ROWING HISTORY

1933 Yılında Kurulan Ucla Kürek Takımı kökleri Westwood'daki oldukça verimli bir geleneğe gömülüdür. Kürek takımının doğuşu, dünyanın dört bir yanından Olimpiyat kürek takımlarının yer aldığı Los Angeles'ta düzenlenen 1932 Olimpiyat Oyunlarından ilham almıştır. UCLA, diğer güney üniversitelerine kurduğu takım ile emsal teşkil etti. Bruins, 1932 Olimpiyat oyunlarında, ana parkur olarak kullanılan Long Beach Marine Stadyumu'nu seçti, daha sonra 1937'de Playa del Rey'e taşındı. Marina del Rey'teki yeni bir kayıkhanede, bugün hala ayakta duruyor.

DRAKE STADIUM (TRACK & FIELD)

Elvin “Ducky” Drake’in altındaki 19 mevsimde UCLA, 107-48-0 (.690) ikili görüşme rekoruna sahipti ve bir NCAA Şampiyonası ve bir Pac-10 unvanı kazandı. Drake, 1984'te UCLA Şeref Salonu'nda bir tüzük üyesiydi ve Aralık 2004'te ABD Atletizm Onur Listesi'nde görevlendirildi. UCLA ile 60 yılı aşkın bir süredir öğrenci-atlet, antrenör ve atletik antrenör olarak ilişkilendirilen UCLA koçluk efsanesinin Drake’in yıldız atletlerinden bazıları Rafer Johnson, C.K. Yang, George Stanich, Craig Dixon ve George Brown. Elvin “Ducky” Drake’in altındaki 19 mevsimde UCLA, 107-48-0 (.690) ikili görüşme rekoruna sahipti ve bir NCAA Şampiyonası ve bir Pac-10 unvanı kazandı. Drake, 1984'te UCLA Şeref Salonu'nda bir tüzük üyesiydi ve Aralık 2004'te ABD Atletizm Onur Listesi'nde görevlendirildi. UCLA ile 60 yılı aşkın bir süredir öğrenci-atlet, antrenör ve atletik antrenör olarak ilişkilendirilen UCLA koçluk efsanesinin Drake’in yıldız atletlerinden bazıları Rafer Johnson, C.K. Yang, George Stanich, Craig Dixon ve George Brown.

ROYCE HALL (ICONIC BUILDING ON CAMPUS)

Hem entelektüel hem de sanatsal mükemmelliğin simgesi olan Royce Hall, yalnızca Los Angeles’ın zengin kültürel geçmişine bir anıt olarak değil, geleceğe yönelik bir portal olarak da işlev görüyor. Royce Hall'daki olağanüstü sahne sanatları sunumu tarihi, 1930'ların sonlarında, George Gershwin, Duke Ellington, Arnold Schoenberg ve Jimmy Dorsey’nin tüm grubunun Royce Hall’da sahne aldığı bir tarih oldu. O zamandan beri, Royce Hall’ın sahnesini süsleyen ünlü sanatçıların listesi, 20. ve 21. yüzyıllarda Frank Sinatra, Ella Fitzgerald, Leonard Bernstein ve New York Filarmoni, Twyla Tharp, Frank Zappa’nın da dahil olduğu bir sanat sanatçısı. Mikhail Baryshnikov, Philip Glass Ensemble ve Meredith Monk birkaç isim verdi. Milano’nun 10. ve 10. yüzyıllarda inşa edilen Basilica di Sant’Ambrogio’da modellenen Royce Hall, 1929’da mimar David Allison tarafından ilk kampüs yapılarından biri olarak inşa edildi.

Royce Hall’ın ünü, kampüs’ün tarihinde erkenciydi. 1936'da kampüs sadece yedi yıl boyunca açıktı ve eski bir koyun merasının ortasında, çoğu sakinin muhtemelen “ülke” olarak kabul ettiği bir bölgede toplandı. Bu, o zaman birinin birinde rastlamak için muhtemel olmayan bir yer gibi görünüyordu. Tüm zamanların en iyi Amerikan popüler bestecileri - o yılın 28 Eylül'ünde Royce Hall'da yer alan George Gershwin. 1936'da Kaliforniya Üniversitesi Rektörü Robert Gordon Sproul, programların denetlenmesi için bir komite atadı ve 1937'de Royce Hall’ın ilk sahne sanatları sezonu doğdu. İlk abonelik serisi, büyük bir kontrolde Marian Anderson, Budapest String Quartet ve Los Angeles Philharmonic'i içeriyordu. Carnegie Hall ve Lincoln Center gibi, Royce Hall de Amerika'nın harika konser salonlarından biridir, sadece kusursuz güzelliği ve kaliteli akustiği için değil, aynı zamanda onu takip eden performans hayaletleri için de seçkindir.

CARD STUNT HISTORY

Collegiate kart dublör bölümleri, genellikle ev futbolu oyunlarının ilk yarısında araya girerken yapılan bir öğrenci etkinliğidir. Katılım, öğrenciler tarafından gönüllü olarak yapılır. Genellikle bando ve amigolar kolordu ile koordine edilen bu kart dublör bölümleri, stadyumdaki taraftarlara bölüm manzarasına uygun eğlence sunuyor. Oturma bölümünün tamamı, alakasız renk yığınlarından resimde gösterildiği gibi karmaşık ve eğlenceli tasarımlara dönüşür. Nadir durumlarda, okullar daha küçük bir öğrenci bölümünü alır ve kart gösterileri yapmak için rakip bir stadyumda seyahat eder. Kart dublör komiteleri, 10 ila 100 öğrenciden oluşan bağımsız öğrenci organizasyonlarıdır ve performanstan önce, sırasında ve sonrasında bölümdeki işlemleri yürütürler. The first card stunts were done at the University of California – Berkeley in 1908.

SPIRIT SQUAD (NAME GIVEN TO THE CHEERLEADER TEAMS)

Joe Bruin, 1924 yılında UCLA spor takımı için kuruldu. [1] 1924'te, öğrenciler boz ayıyı daha tehdit edici bir isim seçti. 1926'da ismi “Bruins” olarak değiştirildi ve UC Berkeley maskotunu Ayılar olarak adlandırdı. UCLA canlı ayıları Los Angeles Memorial Coliseum'daki ev sakinlerini eğlendiren maskotlar olarak kullandı. Ayılara çeşitli isimler verildi, fakat "Joe Bruin" zamanla kaldı. Tahmini öğrenci maskotları, 1960'ların ortasından beri Joe Bruin'i temsil etti. Kostüm ayısının tasarımı 1996 yılında yine de bir acımasız halinden şimdiki zamana doğru değişti.

THE BRUIN STATUE HISTORY

The Bruin her zaman UCLA'yı koruyormuş gibi görünebilir, ancak Westwood Plaza'daki ikonik heykel kampüse göreceli olarak yeni gelmiş. Kökenleri, UCLA Mezunları Derneği tarafından düzenlenen ilk yarım yüzyılı kutlamak için düzenlenen 50. Yıldönümü Komitesine kadar takip edilebilir. 30 Eylül 1984'te, Birlik, yaklaşık 1000 mezuntan oluşan bir kalabalığın kalabalığından önce, iki hediyesini kampüse sundu. Birincisi, 10 metre uzunluğunda, 6 metre yüksekliğinde, 3 metre boyunda ve tartıda bir diş çıtası olan bronz bir heykel olan Bruin'di. 2 tonun üzerinde ve o sırada Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en büyük ayı heykeli olarak faturalandırıldı. Sanatçı Billy Fitzgerald’ın ücreti için 37.000 dolar ve 10 bin dolar daha harcayan vahşi griz, UCLA’nın tanıdık ve cana yakın Joe Bruin maskotundan ayrıldı. Mezunlar, kampüste uygun bir Bruin sembolünün olmaması nedeniyle yıllarca hayal kırıklığına uğradı. Dört ayak üzerinde yürüyen Bruin, UCLA'nın devam eden gücünü ve ilerlemesini simgeleyen bir sıvı ileri hareketi göstermeyi amaçladı.

AMERICAN FOOTBALL TEAM

1955 UCLA Bruins futbol takımı, 1955 kolej futbol sezonunda Kaliforniya Üniversitesi, Los Angeles'ı temsil eden bir Amerikan futbol takımıydı. Baş antrenör Red Sanders'ın yedinci yılında Bruins 9-2 rekoru (6-0 konferansı) topladı ve Pasifik Kıyısı Konferansı'nda ilk sırada yer aldı.

EARLY 2000S FOOTBALL TEAM SHOT

JONH WOODEN (ICONIC BASKETBALL COACH)

In 1949, John Wooden became head coach of the basketball program. While at UCLA, Wooden continued to develop the unique teaching method he called the Pyramid of Success, which he used in coaching and in his life. He remained head coach of the Bruins until 1975, when he announced his retirement prior to the team's attempt to win a 10th national championship. The team came through in the title game of 1975 and Wooden finished his career with 10 NCAA Championships as a coach. During Wooden's 27 seasons at UCLA his record was an amazing 316-68. Under Coach Wooden, the Bruins posted record after record. The team won 10 NCAA Championships, including seven in a row between 1966 and 1973. During this streak of seven straight championships, the Bruins won 38 straight NCAA Tournament games. Also, Coach Wooden led the Bruins during their 88-game winning streak that spanned over four seasons. Wooden's Bruins compiled four 30-0 seasons and captured 19 conference championships. At Pauley Pavilion under Wooden, the Bruins were near perfect, winning 149 out of 151 games.TARİHÇE

UCLA, 1919 yılında kurulan ve temel amacı küresel toplumumuzun iyileştirilmesi için gereken bilginin ortaya cikarilmasi, yayılması, korunması ve uygulanması olan bir kamu araştırma üniversitesidir.

UCLA’NIN 100 YILINA BERABER BAKALIM

2017

2028 Olimpiyat Oyunlarını ağırlayacak olan Los Angeles, Olimpiyatlar’a üçüncü kez ev sahipliği yapan üçüncü şehir olacak. Geçmişte de olduğu gibi UCLA, Los Angeles bu tarihi olayda şehrini yalnız bırakmayacak ve Olimpiyat ve Paralimpik Köyü olarak görev yapacak.

2015

İki aşamalı bir klinik deneyle, UCLA bilim adamı-doktor Donald Kohn, çığır açan genetik terapi araştırmalarını hayata geçirerek “Bubble Baby” hastalığı olarak da bilinen ADA-SCID'yi tedavi etmeyi başardı.

2013

Mezunumuz Randy W. Schekman, Nobel Fizyoloji veya Tıpta Nobel Ödülü'nü - toplamda 13. UCLA Nobel Ödülü'nü kazandı. Proteinlerin insan vücudunda nasıl salgılandığı ve taşındığı sırlarını açığa çıkarması konusundaki çalışmaları daha fazla hücresel keşiflere yol açtı.

2012

UCLA’den Prof. Lloyd Shapley, Nobel Ekonomi Ödülü'nü kazandı.

2010

UCLA’ye ödül olarak verilen araştırma bursları ve araştırma ihalelerinin değeri 1 milyar doları aşıyor.

UCLA’den Dr. Charles Sawyers tarafından yıllarca süren araştırmalar, kastrasyona dirençli prostat kanserini tedavi etmek için yeni bir ilacın bulunmasıyla sonlandı. UCLA’den kimyager Michael Jung, Xtandi markası altında satılan Enzalutamide'ın geliştirilmesine yardım ediyor ve ilaç 2012 yılında FDA tarafından onaylandı.

2009

Mezunlarımızdan Elinor Ostrom Ekonomi alanında Nobel Ödülü aldı.

2008 yılı

Yeni Ronald Reagan UCLA Tıp Merkezi açıldı.

2007

UCLA, 100 NCAA takım şampiyonluğunu kazanan ilk üniversite oldu.

2006

UCLA Koleji'nden Prof. Terence Tao, matematik alanının en büyük onuru olan Alan Madalyası'nı kazandı.

2005

David Eisenberg liderliğindeki UCLA’li biyokimyacılardan oluşan bir ekip nörodejeneratif hastalıklar üzerinde önemli bir buluş gerçekleştirdi. Amiloid liflerinin yapısına ilişkin bulguları, Alzheimer, ALS ve Parkinson gibi hastalıkların anlaşılmasını sağladı.

2003

Astronom ve UCLA profesörü Andrea Ghez, onlarca yıllık gözlem ve spekülasyonları temel alarak nihayet Samanyolu galaksisinin merkezinde süper kütleli bir kara delik olduğunu kanıtladı.

1998

FDA, genetik hedefli ilk meme kanseri tedavisini onayladıç Herceptin; UCLA’den Dr. Dennis Slamon tarafından geliştirildi.

Louis J. Ignarro Tıp Fakültesi'nden Nobel Fizyoloji veya Tıp Ödülü'nü kazandı.

1997

UCLA Koleji'nden Prof. Paul Boyer, Kimyada Nobel Ödülü'nü aldı.

1990

UCLA doktoru Guido Guglielmi, beyin anevrizmalarının tedavisinde devrim yaratan Guglielmi ayrılabilir bobinlerini icat etti.

1987 yılı

UCLA Koleji'nden Prof. Donald Cram, Nobel Kimya Ödülü'nü aldı.

1984

UCLA, 1984 Olimpiyat Oyunları için jimnastik ve tenis yarışmalarına ev sahipliği yapıyor ve bir Olimpiyat Köyü olarak hizmet verdi.

1981

UCLA doktorları dünyanın ilk AIDS vakalarını bildirdiler.

1972

Nobel Fizik Ödülü'nü (1965) kazanan Prof. Julian Schwinger, UCLA Koleji fakültesine katıldı.

1969

UCLA, ARPANET'in ilk düğümü olur ve Profesör Leonard Kleinrock ilk mesajı gönderir. İnternet doğdu.

1964

Mezunlar ve öğretim üyeleri Paul Terasaki, organ nakillerini mümkün kılan doku eşleştirme testini geliştirdi.

UCLA, antrenör John Wooden liderliğinde kazandığı 10 NCAA erkek basketbol şampiyonasının ilkini bu yıl kazandı.

1960

UCLA Koleji'nden Prof. Willard Libby Kimya'da Nobel Ödülü'ne layık görüldü.

1956

Amerika Birleşik Devletleri Batı Yakasında ilk açık kalp ameliyatı UCLA Tıp Merkezinde gerçekleştirildi.

1950

Mezun Ralph Bunche’27’si Nobel Barış Ödülü’nü kazanan ilk Afrika asıllı Amerikalı oldu.

1938

UCLA ilk defa doktora derecesinde mezun verdi.

1929

Westwood kampüsü, 5.500 öğrenciyle açılıyor; Royce Hall ilk dört binadan biri.

1927

Kaliforniya Üniversitesi Rektörleri, "Güney Şubesi" yerine "University of California, Los Angeles yani Los Angeles'taki Kaliforniya Üniversitesi" adını kullanmaya karar verdi.

1919

Kaliforniya Üniversitesi Vermont Avenue kampüsü (UC'nin "Güney Şubesi" olarak bilinir) açıldı ve iki yıllık lisans öğretmenliği-eğitim programları sunmaya başladı.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.