UCLA 100 YILDAN BERİ BAŞARILAMAZ DENİLENLERİ BAŞARMAYA DEVAM EDİYOR

Eleştirilerden şüphe ediyor, statükoyu reddediyor ve memnuniyetsizliği fırsat olarak görüyoruz. Kampüsümüz, fakültemiz ve öğrencilerimiz iyimserlik duygusu tarafından yönlendiriliyor. Ve bu iyimserlik her seferinde, neyin mümkün olduğunu yeniden tanımlamamıza izin vererek,başarılarımızı besliyor.

Bu ""yapabiliriz"" perspektifi bize 14 Nobel Ödülü, 13 fakülte MacArthur Üyesi, 118 NCAA şampiyonluğu ve birçok ülkenin sahip olduğundan bile daha fazla Olimpiyat madalyası kazandırdı. Öğretim üyelerimiz ve mezunlarımız İnternetin yaratılmasına yardımcı oldu ve ""Reserve Osmosis - Ters Ozmoz""un bulunmasına öncülük ettiler. Bugüne kadar UCLA'da geliştirilen teknolojiye dayanarak 140'tan fazla şirket kuruldu.

MacArthur Fellows ve Rhodes Bursu'na ilham veren nedir? Jackie Robinson'a Major League Baseball'da ilk Afrika kökenli Amerikalı olma cesaretini veren nedir? Vint Cerf ve Leonard Kleinrock'un İnternet hayalini teşvik eden katalizör neydi? Cevap iyimserlik. Ve bu bizim DNA'mızda var.

Cevap iyimserlik. Ve bu bizim DNA'mızda var.

İlerlememizi ve mümkün olanı yeniden tanımlamamızı sağlayan iyimserlik eğitim, araştırma ve hizmet odağımıza yayılıyor ve her öğrenciye sınırsız fırsatlar sunuyor.

Ve bu iyimserlik sayesinde, sınıflarin, anfilerin ötesini görüp tüm dünyayı anlamaya çalışıyoruz.

UCLA her zaman ilerlemeyi düşünen bir üniversite olarak, geleceği tanımlamak için tarihten yararlanır. Ve bugüne kadar ortaya koydugumuz her başarı ve atılım, iyimserliliğimizi haklı cikardi ve geçmişimizden ilham alarak daha da ilerlemeyi bize amaç edindirdi. Bir asırlık mükemmelliğin sonuna yaklaştığımızda, bizi buraya getiren aynı iyimserlik, gelecekte elde edecegimiz basarilar icin de odagimiz olmaya devam edecek.

Burası UCLA.
Burası iyimserliğin temeli